TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 31.10.2022
W dniach 25 i 26 października 2022 r. w Hotelu Eureka w Sopocie odbyła się pierwsza ogólnopolska konferencja pn. „Zarządzanie projektami na polskich uczelniach technicznych” organizowana przez Centrum Zarządzania Projektami Politechniki Gdańskiej. Celem konferencji było nawiązanie wzajemnych kontaktów oraz podzielenie się dobrymi praktykami zarządzania projektami na uczelniach technicznych.
Konferencję otworzył Prorektor ds. nauki PG prof. dr hab. inż. Sławomir Milewski, który przywitał przybyłych gości - przedstawicieli piętnastu uczelni technicznych, tj. Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Politechniki Śląskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Morskiej w Szczecinie, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Lubelskiej, jak i Politechniki Gdańskiej. Ponadto udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele dwóch uczelni nietechnicznych – tj. Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które współpracują z Politechniką Gdańską w ramach związku uczelni Fahrenheita.
Spotkanie poprowadził Waldemar Dzienisz Dyrektor Centrum Zarządzania Projektami PG.
Podczas dwudniowej konferencji zostały omówione zagadnienia takie, jak:
Przedstawiciele poszczególnych uczelni aktywnie uczestniczyli w dyskusjach oraz chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, wiedzą i sposobami radzenia sobie z różnego rodzaju zagadnieniami i problemami, na które napotykają w codziennej praktyce, a które jak się okazuje są wspólne dla wielu uczelni.
Działania i rozwiązania dotyczące tematyki konferencji w ramach swojej uczelni chętnie zaprezentowali przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Pani Barbara Syposz-Łuczak oraz Pan Adam Lichota, którzy pełnili dodatkowo rolę współprowadzących panele dyskusyjne podczas konferencji.
Ciekawą i zagorzałą dyskusję wśród uczestników wywołał temat wdrożenia założeń PAKT-u, który przedstawiła uczestnikom kierownik Sekcji Międzynarodowych Programów Badawczych w Centrum Zarządzania Projektami PG, pani Aleksandra Dubiella-Jackowska. W drugim dniu konferencji uczestnicy dzielili się doświadczeniami związanymi z użytkowaniem różnego rodzaju rozwiązań IT, które wdrażane i stosowane są na uczelniach w celu wsparcia procesów zarządzania projektami.
Podczas wydarzenia zgodnie wyrażona została chęć nawiązania trwałej współpracy uczelni technicznych w zakresie zarządzania procesami dot. realizacji projektów – również w celu uzyskania większego wpływu i słyszalności głosu uczelni wobec zmian prawnych i wdrażania różnego rodzaju regulacji. Wszyscy uczestnicy konferencji zgodnie wyrazili również chęć kontynuowania i organizowania cyklicznych spotkań uczelni technicznych w zainicjowanej tematyce dot. zarządzania projektami.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »